קנזיוטייפ

הקינזיוטייפ אינו חלק מהמבנה הבסיסי בלימודי רפואה סינית,אבל ללא ספק חלק חשוב כשמטפלים בבעיות אורטופדיה בעיקר.גם בכלי זה יש את ההבנה כי לגוף יש יכולת ריפוי טבעית.זהו  טיפול המאפשר תנועה של המפרק/שריר גם אם יש בו פגיעה.בשילוב עם דיקור סיני ושיאצו ישנה הפחתה מהירה יותר בכאב .

הטייפ משפיע על מתח השריר ועל שכבת הפאשיה הנמצאת מתחת לשכבת השומן.זו רקמת חיבור המרכיבה את מערכת התנועה-עצם,גיד,רצועה. ברמות העמוקות היא עוטפת שרירים בודדים או קבוצות שרירים ומשמשת כבולם זעזועים מאחר ויכולה לשנות מיקום עם התכווצות השריר.היא מאפשרת תנועה חלקה ויש לה את היכולת לקשר תהליכי כאב זכרונות ורגש בתפקידה כמקשרת בין חלקיו השונים של הגוף,וכמובילת אנרגיה.

כאשר היא מתייבשת היא הופכת עם שכבת השומן לדבק המגביל את התנועה מה שגורם לירידה בטווח התנועה שיגרום לכאב ודלקת.מבחינה  נפשית כשהיא מתייבשת נאצרים בתוכה הכאב,זכרון התנועה והרגש.ישנה השפעה הדדית בין הגוף לנפש כל הזמן ורואים את זה ברור השינוי הנפשי העובר עלינו כשאנו חווים כאב. שחרור הפאשייה מוריד לחץ מקומי ומרפה רקמות אחרות

הטייפ הקינסיולוגי תוכנן לחקות את העובי, המשקל והאלסטיות של העור האנושי. הוא עשוי מסיבי כותנה בדרגה גבוהה ארוגים עם דבק אקרילי המקטין סיכוי לאלרגיה.הטייפ עמיד במים ונושם ויכול להישאר על הגוף במשך ימים רבים )מומלץ לא יותר משבוע).

החבישות נועדו להחזיק מעמד בזמן פעילות גופנית מאומצת,אבל תלויות גם בסוג העור וכמות הזעה.

השפעת הטייפ היא במקרים של בצקות,כאב,בעיות מבניות, מפחית פחד,מעניק תחושת ביטחון,עוזר בתפיסה מרחבית,וטווח תנועה. מטרתו להפחית מתח במקום הפגיעה,לשפר זרימת דם ולשפר זרימת נוזל לימפתי כדי להפחית כאב ולהחזיר את האיזון לאזור הפגיעה.הוא מטפל בעיקר בבעיות שרירים,גידים,עצמות,ודלקות.

הנחת הטייפ תלויה בסוג הבעיה.תמיד נשתמש בעוגנים ב2 הצדדים,אותם נשים לפני ואחרי האזור הבעייתי,ואת המתיחה בינם נעשה בד"כ כמתיחה של כ30%.הדרך לשים את הטייפ תלויה בבעיה.

אם השריר תפוס נקרב את קצות השריר אחד לשני כדי לווסת מחדש את המערכת ואז נשים עוגן אחד מעבר לאזור הכאב,נמתח ונשים עוגן שני שוב מעבר לכאב.

אם יש אזור תפוס כמו גב אז נבקש מהמטופל למתוח את השריר עד כאב ואז שמים הטייפ.

אין באפשרות הטייפ לתקן בעיה מבנית כמו עקמת,אך יכול לעזור מבחינת יציבה,והפחתת כאב.

ישנן צורות רבות איתן ניתן לעבוד עם הקנזיו,וצורות שונות מתאימות לאזורים שונים.

*בתמונה שימוש בטייפ במצב של נפיחות וכאב

 

 

 

מאמרים מומלצים:

תזונה, משקל, ובעיות בריאות

  זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר במערב, ואחד המצבים בהם רפואה סינית יכולה לעזור.מאחר והאידיאל החברתי הוא "תהיה רזה ובריא", הרבה מאוד מנסים להגיע לכך

למאמר המלא »

נקעים

נקע הוא פגיעה בשלמות רצועה מפרקית,ונגרם על ידי מתיחת יתר של הרצועה,בדרך כלל עקב טראומה גופנית או כשל של מערכת העצב-שריר- שלד לשמור על המפרק בטווח התנועה הנורמלי שלו.

למאמר המלא »

דרכי אבחון ברפואה סינית

לפי הרפואה הסינית ישנם 5 דרכי אבחון: 1. הסתכלות:כאשר אנו מדברים על הסתכלות,המחשבה היא על שימוש בעיניים.אנו מדברים על הגדרה הכוללת לא רק ראיה חיצונית

למאמר המלא »