על נקודות ומחטים

אצל אנשים רבים יש רתיעה מהרעיון של החדרת מחט לגוף.

המחטים בדיקור הסיני אינן דומות לאלו שמשמשות ברפואה המערבית,ולרוב אינן מלוות בכאב אלא בתחושה לרוב עדינה של זרם או תחושת נמנום וכבדות.

ישנם סוגי מחטים שונים בגדלים ועוביים שונים מ0.16 מ"מ ועד0.45 מ"מ,והבחירה באיזו מחט להשתמש תלויה בסוג הבעיה,מצב המטופל,ומיקום המחט בגוף.

רוב המחטים עשויות מפלדת אל חלד שעברה סטריליזציה והוכנסה לתבנית,ידית המחט וראש המחט בנויות באותה מתכת המעבירה אנרגיה בצורה חלקה יותר.

אם לדוגמא מגיעה בחורה צעירה,רזה,חלשה העדפה תהיה למחטים דקות,ולא להשתמש במניפולציה חזקה,וכך גם לגבי אנשים מבוגרים.

אם תגיע אישה מאוד אנרגטית,חזקה,ניתן יהיה להשתמש במניפולציות יותר חזקות עם המחטים.

אצל גברים,גם אם הם בריאים וחזקים,לא תמיד ניתן להשתמש במניפולציות חזקות,מאחר והתנועה האנרגטית בגופם חזקה,וטיפול חזק יכול לגרום לתחושה לא טובה.

אני בוחנת כל מקרה לגופו,לפי סוג הבעיה,והמצב האנרגטי של המטופל/ת,והנטייה הטבעית שלי היא להשתמש במחטים  עדינות,מתוך מחשבה של למה להכאיב יותר ממה שכבר כואב,כשלרוב ניתן לעזור גם עם טיפול עדין.

לכל נקודה בה מוחדרת המחט(יש 365 נקודות בסיס, ועוד רבות שנחשבות כנקודות מיוחדות),יש תנועה אנרגטית משלה, והשימוש במחט הוא לפי תנועה זו.מה שחשוב הוא מה אני רוצה שהנקודה תעשה,האם לחזק את האנרגיה,לפזר אותה,גם וגם,או להשתמש  בתכונה זו או אחרת של הנקודה.

אם לדוגמא האבחון שלי אומר שכאב הגב שהמטופל מגיע איתו מקורו בחולשה אנרגטית,אז למרות שהכאב מאוד חזק, במהלך הטיפולים חוץ מלהניע כדי לפתוח את החסימה ולהוריד רמת כאב,אשתמש גם בנקודות מחזקות כדי לעזור לגוף להתחזק ולהגן על עצמו.

מה שקובע זה הרכב הנקודות שאבחר בדיקור,והתנועה שאשיג מכל אחת מהן כדי שהמטופל ירגיש הקלה בכאב,ושיפור בבעיה שהגיע איתה במהירות האפשרית.

 

 

 

 

מאמרים מומלצים:

קנזיוטייפ

הקינזיוטייפ אינו חלק מהמבנה הבסיסי בלימודי רפואה סינית,אבל ללא ספק חלק חשוב כשמטפלים בבעיות אורטופדיה בעיקר.גם בכלי זה יש את ההבנה כי לגוף יש יכולת

למאמר המלא »

תזונה, משקל, ובעיות בריאות

  זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר במערב, ואחד המצבים בהם רפואה סינית יכולה לעזור.מאחר והאידיאל החברתי הוא "תהיה רזה ובריא", הרבה מאוד מנסים להגיע לכך

למאמר המלא »

נקעים

נקע הוא פגיעה בשלמות רצועה מפרקית,ונגרם על ידי מתיחת יתר של הרצועה,בדרך כלל עקב טראומה גופנית או כשל של מערכת העצב-שריר- שלד לשמור על המפרק בטווח התנועה הנורמלי שלו.

למאמר המלא »