הקורונה והרפואה הסינית

 

הרפואה הסינית קיימת יותר מ3,000 שנה,וטיפלה בסוגים שונים של מחלות כולל מגפות.

רפואה זו כוללת דיקור,צמחי מרפא,וטכניקות נוספות,ואין לי ספק שתוכל לעזור גם עם הנגיף הזה.

מחקרים שנעשו בסין לגבי מחלות אקוטיות של דרכי הנשימה כמו הסארס ושפעת העופות הראו שהרפואה הסינית מאוד עזרה במניעה ובטיפול. גם בזמן הקורונה עושים מחקרים,ונראה שטיפול בצמחי מרפא אכן משפר את המצב.שיעור ההדבקות בסארס למשל היה הרבה יותר נמוך אצל הקבוצה שטופלה בצמחי מרפא לעומת הקבוצה שלא קיבלה אותם.

עכשיו עם הקורונה 23 פרובינציות בסין השתמשו ברפואה הסינית כדי לטפל בנגיף. השתמשו בצמחים שמחזקים את הגוף,מוציאים חום ורוח,ומכייחים בעיקר Gancao, Huangqi, Fangfeng, Baizhu, Jinyinhua,    Lianqia

מומחה הנשימה הסיני הנודע ג'ונג נאנשאן הדגיש  את המחקרים בנושא תרופות סיניות מסורתיות במאבק נגד מחלת נגיף הקורונה, בדבריו אמר  כי המרשם הצמחי המכונה "דלקת ריאות מס1" שהוחל ב23.1.2020 הוכיח את עצמו כיעיל לטיפול בחולי קורונה במחוז.

לדבריו החוקרים בוחנים את התרופות   Liushenwan ו Lianhuaqingwen הנמצאות בשימוש הרפואה הסינית כדי לברר האם הם מסוגלים להרוג את הנגיף, ולהפחית את הגישה של הנגיף לתא.

בדיקות אלה עשויות לספק הוכחות מסוימות ליישום טיפול בצמחי מרפא בשלבים הראשונים והאמצעיים של הקורונה.

בניסויים חוץ גופיים שנעשו על 54 תרופות קלאסיות הקיימות בשוק,חוקרים מצאו חמישה שיכולים לעכב ביעילות את זיהום נגיף הקורנה,ומציינים את ההשפעות האנטי-ויראליות ונוגדות דלקת של תרופות אלו.

הניסויים נותנים תקווה כלשהי לטיפול בנגיף,אבל יש צורך בניסויים קליניים נוספים כדי לבחון את השפעתם הקלינית.

בתוכנית האבחון והטיפול בקורונה שפורסמה על ידי נציבות הבריאות הלאומית, יש פרק המפרט את הטיפול ברפואה זו במהלך כל שלבי הקורונה

הרפואה הסינית המסורתית טיפלה לאורך ההיסטוריה הסינית במחלות מגיפה כמו אבעבועות שחורות בהצלחה,ויש עדויות רבות לכך בכתבים העתיקים.

מאמר זה מדבר על מחקרים בצמחי מרפא,אבל לא נשכח את הדיקור הסיני שמטפל בוירוסים/חיידקים,מחזק את הגוף ואת מערכת החיסון.

 

 

 

מאמרים מומלצים:

קנזיוטייפ

הקינזיוטייפ אינו חלק מהמבנה הבסיסי בלימודי רפואה סינית,אבל ללא ספק חלק חשוב כשמטפלים בבעיות אורטופדיה בעיקר.גם בכלי זה יש את ההבנה כי לגוף יש יכולת

למאמר המלא »

תזונה, משקל, ובעיות בריאות

  זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר במערב, ואחד המצבים בהם רפואה סינית יכולה לעזור.מאחר והאידיאל החברתי הוא "תהיה רזה ובריא", הרבה מאוד מנסים להגיע לכך

למאמר המלא »

נקעים

נקע הוא פגיעה בשלמות רצועה מפרקית,ונגרם על ידי מתיחת יתר של הרצועה,בדרך כלל עקב טראומה גופנית או כשל של מערכת העצב-שריר- שלד לשמור על המפרק בטווח התנועה הנורמלי שלו.

למאמר המלא »