אבחנת גוף כללית כחלק מטיפול

כדי לאבחן,יש צורך בקליטת המון פרטים בשניות ספורות.

אנו צריכים לסמוך על תחושותינו לגבי מה שאנו קולטים,מאחר והרוב נקלט בתת מודע.

האבחון מתבצע בכמה דרכים עיקריות:

מבנה גוף וצורה:הופעה נמרצת ועזה,יצביע על גוף חזק ונטייה לעודף אנרגטי.הופעה חלשה ושברירית,תצביע על גוף חלש ונטייה לחוסר אנרגטי.עור יבש וחיוור,יצביע על חוסר דם,בשר כחוש ומדולדל,יצביע על חוסר ברמת האנרגיה העמוקה ביותר.

אזורי מתח וכאב:האם מקומי מטראומה: מכה,נפילה,האם כתוצאה מחולשת הגוף,מפעילות יתר של איבר מסוים,עבודה מאומצת,האם יש פגיעה עצבית,האם מצב דלקתי,ואם כן,האם מדובר על דלקת חמה או דלקת קרה.

עמידה:מה תנוחת כפות הרגליים:נוטות החוצה,פנימה,רק אחת נוטה,וכד'.המנח הטבעי הוא כפות רגליים מקבילות עם כיפוף קל,מנח הגורם להשענות על שריר הירך ולא על הברכיים.

איזון גובה:האם העמידה ישרה,עקומה,נוטה לצד אחד,האם יש עקמת וכד'.הבדיקה תכלול גובה כתפיים,מותניים וישבנים,כפל ברך פנימי, חלק פנימי של מפרק כף הרגל.

רגליים:האם יש נפילת הברך פנימה,או החוצה,האם נוח לעמוד.האם הברכיים נפוחות,בגודל אחיד,האם האצבעות ישרות,עקומות,מטפסות אחת על השנייה.

בשכיבה:נבדוק את הזוית בין כפות הרגליים,האם הרגליים עומדות או נופלות,האם הצוואר זקוק לתמיכה,האם יש מגע בין הגב למזרון בכל חלקיו,מהו מנח הידיים-האם רפויות,מתוחות, ומהיכן מגיע המתח.

נסתכל על הנשימה: האם רגוע,מהיר,האם הנשימה מלאה,מה לגבי צפצופים,ליחה וכד'.

בישיבה:נראה האם נוח לו לשבת,האם זז,יושב פתוח או סגור,נשען ועוד..

סיכום:בהבחנה זו אנו נראה היכן לאדם יש בעיות.למשל בעיה באזור הכתפיים יכולה להצביע על אדם שסוחב את העולם על גבו,בעיה בגב עליון יכולה להצביע על חולשת אנרגיית הראות,וגב תחתון על חולשת אנרגיית הכליות.כל אבחנה יכולה לעזור בהבנת חולשות האדם. האם החולשה קשורה לאברים מסוימים,לאלמנט מסוים,האם קשור למצבו הרגשי/נפשי.

 

מאמרים מומלצים:

קנזיוטייפ

הקינזיוטייפ אינו חלק מהמבנה הבסיסי בלימודי רפואה סינית,אבל ללא ספק חלק חשוב כשמטפלים בבעיות אורטופדיה בעיקר.גם בכלי זה יש את ההבנה כי לגוף יש יכולת

למאמר המלא »

תזונה, משקל, ובעיות בריאות

  זהו אחד הנושאים המדוברים ביותר במערב, ואחד המצבים בהם רפואה סינית יכולה לעזור.מאחר והאידיאל החברתי הוא "תהיה רזה ובריא", הרבה מאוד מנסים להגיע לכך

למאמר המלא »

נקעים

נקע הוא פגיעה בשלמות רצועה מפרקית,ונגרם על ידי מתיחת יתר של הרצועה,בדרך כלל עקב טראומה גופנית או כשל של מערכת העצב-שריר- שלד לשמור על המפרק בטווח התנועה הנורמלי שלו.

למאמר המלא »